Co děláme – Akce

  • Naší snahou je nabídnout dětem, mladým lidem a rodinám kvalitní a smysluplný program pro volné chvíle – víkendy, svátky, prázdniny.
  •  Obsah a zaměření naší činnosti vychází z názvu sdružení. Nabízené akce obsahují především aktivity a činnosti v tom nejpřirozenějším prostředí – tedy v přírodě. Vícedenní akce směrujeme především do období jarních, velikonočních, letních a podzimních prázdnin, kdy s účastníky vyjíždíme mimo Prahu.
  • V programech jednotlivých akcí zohledňujeme nové trendy a přístupy, vsázíme na výchovu prožitkem.
  • Programy akcí jsou tvořeny s ohledem na věk, na schopnosti a dovednosti účastníků a obsahují především poznávání, dobrodružství, turistiku všech forem, táboření, ekologii a ochranu přírody, rekreační sporty, hry pohybové, společenské i psychologické. S úspěchem se pak setkávají náročnější činnosti, při nichž často vytváříme mezní situace, ve kterých děti dokonale poznávají samy sebe např. překonávání lanových překážkových drah, lezení na skalách či horolezeckých stěnách, noční hry, sjezdy náročnějších úseků řek na lodích, bivakování v přírodě ad.
  • V programech nechybí různé soutěže a hry na rozvoj kulturního a estetického cítění. Nedílnou součástí je poznávání historie a současnosti navštívených oblastí.
  • V programech některých krátkodobých akcí, připomínáme a oživujeme staré české tradice a zvyky – Velikonoce, Vánoce apod.
  • Naší snahou je nabízenou činností zaujmout co nejširší okruh veřejnosti včetně těch, kteří nemají vyhraněný zájem. Nechceme, aby se děti a mladí lidé stávali pouze pasivními konzumenty dnešního přetechnizovaného světa.

 

Jarní prázdniny – lyžování v Krkonoších

lizarsky kurz

Termín: jarní prázdniny
Místo: Krkonoše
Program: výuka lyžování a snowboardingu, radovánky na sněhu, hry v klubovně a další doplňkový program. V případě nepříznivých sněhových podmínek bude připraven a realizován náhradní program = jedeme za každého počasí.

„Na plný plyn aneb startujeme košťata.“

 2009-05-Sam-Labutka-carodejky-05Pokud hodláte večer čarodějnic trávit v Praze, přijďte v podvečer Na Labuťku. Společně posedíme u ohýnku, opečeme buřtíky, upálíme čarodějnice, popovídáme. . .
Pro děti a rodiče všech věkových kategorií.

 

„Samův běh – kdo si hraje nezlobí.“

samuv behSamův běh aneb trocha pohybu neuškodí
V májových dnech sraz opět Na Labuťce a sice na startovní čáře Samova běhu. Pokud nechcete slavit svátek práce prací, přijďte ho s námi oslavit sportem a zábavou.
Délky tratí jsou přizpůsobeny věku i fyzickým předpokladům účastníků v kategoriích dětí, mužů a žen – od batolat až po důchodce. Prezentovat se tedy mohou jednotlivci i celé rodiny.Tratě jsou řádně značeny a vedou nenáročným terénem v areálu lesoparku Máchalka-Labuťka na rozhraní Proseka a Libně.

 

Dobrý vítr do zad aneb jarní cyklistická vyjížďka.

dobry vitr do zadPohodová cykloturistika cyklostezkami – vhodné pro děti od 8 let a rodiče.
Trasy do 40 km – budou stanoveny dle složení přihlášených účastníků a aktuálního počasí.
Itinerář a podrobné pokyny obdržíte, pokud se přihlásíte.
Tak to riskněte, počet míst je omezen.

 

 „ Za poznáním a dobrodružstvím“ – letní dětský tábor

LT2014-vsichni„ZA POZNÁNÍM A DOBRODRUŽSTVÍM“
Termín: první dva týdny prázdnin
Opět chystáme pro děti letní tábor v RS Jemčina.
Opět se s Vašimi dětmi ponoříme do kraje rybníků, luk a lesů v jižních Čechách, znovu se
uchýlíme do tichého koutu uprostřed krásné přírody na řece Nežárce v trojúhelníku
měst Třeboň – Jindřichův Hradec – Veselí nad Lužnicí.
Opět nás čeká:
– aktivní pobyt v tom nejpřirozenějším prostředí – tedy v přírodě
– cyklistická putování krajem rybníků, lesů a historických památek
– sjezd úseků řeky Nežárky na kanoích
– napětí při sportovních hrátkách a soutěžích na souši, ve vodě i v klubovně
– ptákoviny za světla i za tmy, lanové překážky, které ještě neznáte
– romantika u ohýnků při kytaře, ve spacáku pod hvězdným nebem
Program tábora je připravován pro každé počasí, je tvořen s ohledem na věk dětí, jejich schopnosti a dovednosti. Program zajišťují zkušení instruktoři.
Nenechávejte přihlášky na poslední chvíli, kapacita tábora se rychle plní. Přihlášku najdete v záložce Dokumenty.

 

„Poplujem spolu“ – vodácký tábor

vodaPro děti od 12 let věku, které umějí pádlovat a postarají se o sebe. Sedmidenní putování na kanoích po vybrané řece v Čechách, při kterém odhalíte sami sebe. Děti si vezou bagáž v lodích, samy si vaří a starají se o chod tábora, spí ve stanech nebo pod širým nebem na vyhrazených tábořištích. Vše pod vedením zkušených instruktorů.

 

„O-bludný kořen“ – denní a noční závod v orientačním běhu

orientakTermín: září
Pro děti, mládež i celé rodiny.
Pro nezasvěcené připomínám, že se jedná o nenáročný závod – běh či chůzi s mapou v ruce v nenáročném terénu lesoparku Máchalka-Labuťka na rozhraní Proseka a Libně.

 

 

 

 

 

 

 

„Dračí rojení“

 

drakiadaTermín: podzimní prázdniny
Pro děti a mládež.
Podzimní prázdniny – krátké, leč lákající k opuštění města. Návrat do přírody v čase, který svou pestrostí barev, malebností a vůní předčí všechna roční období. Nenechte se odradit sychravými dny a dotěrným chladem a pojeďte s námi do podzimní přírody.

 

 

„VÁNOCE KLEPOU NA DVEŘE aneb ZASE PŘIJDE MIKULÁŠ“

 

mikulasAkce plná zábavy, tvořivosti pro malé i velké, na které máte možnost vlastnoručně si vyrobit adventní věnec, svícen a drobné vánoční dekorace, jež budou dotvářet kouzlo Vánoc ve vašich domovech.
V závěru odpoledne Možná přijde Mikuláš

 

 

 

 

 

 

„PUTOVÁNÍ PROTI ČASU“ aneb za Karlem IV. na Karlštejn

 

„PUTOVÁNÍ PROTI ČASU“ aneb procházka předvánoční historickou Prahou

prochazkaV závěru roku – opět těsně před Vánocemi pořádáme pro naše členy a příznivce akci pod názvem Putování proti času aneb procházka předvánoční historickou Prahou.

 

 

 

Na setkání se těší Sam a spol.