O nás

Sdružení dětí, rodičů a všech přátel přírody, z.s.
aneb povídání o sdružení a lidech v něm

Co jsme?

Jsme neziskové sdružení, které bylo řádně zaregistrováno a funguje od roku 1998. V roce  2017 bylo přeregistrováno jako zapsaný spolek pod stejným názvem  SAM a spol. – sdružení dětí, rodičů a všech přátel přírody.
Zakladatelem a otcem sdružení je Sam, což je dlouholetá přezdívka pro Vladimíra Kalkuse, který se využíváním a naplňováním volného času dětí, mládeže i dospělých zabývá přes dvacetpět let.
Sdružení je otevřené všem: organizovaným i neorganizovaným, dětem, mládeži i dospělým – zkrátka od batolat až po důchodce. Členství ve sdružení jakož i zápisné je dobrovolné a není podmínkou pro účast na našich akcích.
V současné době má sdružení na 400 členů a příznivců z řad dětí, mládeže i dospělých převážně z Prahy 9. Postupně na naše akce začínají docházet další zájemci z celé Prahy. Příznivce máme také v Hradci Králové, Mariánských Lázních, v Mělníku.

Kdo jsme ?

V současné době pracuje ve sdružení 14 instruktorů. Někteří patří k zakladatelům, někteří přišli v průběhu let a už máme i vlastní odchovance. Pro realizaci nabízených aktivit mají potřebnou odbornou kvalifikaci i patřičné zkušenosti. V roce 2003 jsme navázali úspěšnou spolupráci s lezeckou školou Namche, tradičně spolupracujeme s katedrou Sportů v přírodě na FTVS UK. Osvědčila se spolupráce s absolventkami aranžérské školy.