Jarní prázdniny 2018 – lyžování v Krkonoších

Tak přátelé,

děti Vám již jistě spontánně převyprávěly zážitky z jarních prázdnin, které jsme společně prožili v Peci pod Sněžkou v Krkonoších. Ať vám je vyprávěly bezprostředně po akci nebo s odstupem času, je celkem jedno. Určitě jim věřte.
Děti byly totiž skvělé, fungovaly při hrách a soutěžích, dobře lyžovaly, byly učenlivé na snowboardech. Fungovaly i při těch méně populárních činnostech jakými jsou úklid, služba v jídelně, slušné chování a vystupování atd.
Proto jsme mohli hned druhý den otevřít v Peci pod Sněžkou Olympijský Samopark – každé dítě přispělo plamínkem při zapálení olympijského ohně, Valka s Luckou věnovaly Parku maskota, vztyčili jsme vlajku olympijskou a samáckou, zazněl slib i slavnostní fanfára. V Parku pak probíhaly souboje mezi reprezentanty dvou týmů – Býlí tygři vs. Olympionici. Soutěžilo se v biatlonu, curlingu, rychloklouzání, v hodu olympijským kruhem. Uskutečnily se mamutí skoky, hokejový slalom a pukecová rychlopalba, bobocross. Disciplín byla celá řada a většinou byly úsměvné, některé daly účastníkům zabrat, při jiných se Park otřásal v základech. Měli jsme možnost nahlédnout i do daleké budoucnosti – jak budou vypadat OH v příštím tisíciletí dle představ dětí. Vše vyvrcholilo závěrečnými závody ve slalomu na lyžích, na které nám poskytla přírodní sníh sjezdovka Košťálka v Janských Lázních.
Týden rychle uběhl a my jsme si ho fakt hodně užívali. V týmovém klání porazili Bílí tygři
Olympioniky o 3 body, za slalom si nejlepší odvezli medaile a všichni dostali diplom.
Dobře klaply i všechny přesuny včetně toho závěrečného zpět k rodičům. Přivítání účastníků výbornou buchtou na ještě teplém plechu bylo příjemné, a myslím, že by to do budoucna mohla být dost dobrá tradice .
Doufám, že všechny děti jsou v pohodě a my se těšíme na další setkání s Vámi.

P.S. Nezapomeňte do prázdninových vysvědčení poznamenat svá vyjádření, aby to měly děti v budoucích vzpomínkách kompletní.

Lucka, Šárka, Olina, Mišák a Sam

P.P.S. Fotografie najdete: https://samaspol.rajce.idnes.cz/Jarnaky_2018/
Videa zde: https://www.ulozto.cz/tam/_aSEA00PuVUeK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>