Čtvrtek, 12. 7. 2018

POZOR!!! Příjezd z letního tábora je v sobotu 14. 7. mezi 15:00 – 15:30 na parkoviště v Letňanech. Toto je pravdivá informace, nevěřte šotkovi.

V noci je zase chladněji, ale my už jsme otrlí táborníci, takže si nikdo nestěžuje. Dobré ráno. Ranní rituály už máme zmáknuté, a tak se rychle vrháme do programu. Dopoledne vrcholí přípravy na dnešní galavečer. Jsme překvapeni, že děti to fakt dost baví a berou to vážně. Berou to až tak vážně, že tomu všechny skupiny obětují celý polední klid. Odpoledne nás čeká závěrečná hra. Té předchází scénka, ve které se vracíme na začátek tábora. V hospůdce se schází výbor cestovatelského spolku, který svolal valnou hromadu. Do táborového kruhu usedají skupiny ke společnému rokování. Rychle hodnotíme, kde jsme cestovali, v kterých zemích jsme úspěšně navázali kontakty. Poté pokladník konstatuje, že kasa spolku je prázdná, že se blíží horší časy a nikdo neví, co bude. Dává návrh, aby cestovatelské skupiny získaly finanční prostředky a snažily se navazovat kontakty v co nejvíce zemích světa. Pokud bude nutné v horších časech opustit republiku, finance i kontakty se hodí. Návrh prošel, i když hlasování tentokrát nebylo jednomyslné. Děti se odebírají do lese za téčkem, kde každá skupina má své území, zásobu písmen a životů. Uprostřed hracího pole je banka plná peněz. Jednotlivé skupiny pak v časovém limitu získávají pro sebe písmena, z banky pak čísla. Po ukončení hry z písmem skládají názvy států, získaná čísla se jejich vhodnou kombinací proměňují v sumu peněz. Zas tak jednoduché, jak se to čte, to nebylo, podrobný průběh a pravidla si nechte vyprávět od dětí. Všichni včetně dospěláků jsme se docela proběhli. Po večeři výjimečně zůstáváme v jídelně v očekávání, co se bude dít. Přichází mezi nás starousedlík Staník, všechny zve na zmrzlinový pohár, který platí ze společnými silami naplněné pokladny spolku. Jestli si myslíte, že chtěly děti po večeři do bufetu a chtěly mít chvilku pro sebe, tak se pletete. Hned po rozchodu se zase vrhají na přípravu Samálií. Chystáme scénu, osvětlení, ozvučení, hlediště, děti kompletují rekvizity, kostýmy, ozývá se třetí zvonění a začínáme. Na scéně se postupně střídá pět hereckých skupin, každá ztvárňuje vybraný večerníčkový příběh. Pokud jste zapomněli, vraťte se ve čtení o týden zpět. Kromě příběhů a postav, tak jak je známe, se ve všech vystoupeních objevuje téma první republiky, v některých příbězích je politický nádech, vážné scénky střídají veselé kousky, každá ze skupin uchopila večerníček po svém. Máme to ale šikovné děti. Pohodu večera umocňuje i krátký taneční výstup nacvičený dětmi. Galavečer končí za tmy, v záři reflektorů si připadáme jak v opravdovém divadle. Nedá se však nic dělat, opět se vracíme k běžnému táborovému životu = předání služby, pokyny na zítra, však už to znáte. Pro nás však začíná ještě noční směna, ve které se musíme shodnout na kategoriích, nominacích a držitelích cen Samálie 2018. Už je sice pátek, ale máme hotovo a dlouhý den končí i pro nás.

Odkaz na fotky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>